آموزش ست کردن اپل آیدی بر روی iTunes و App Store و iCloud | سرزمین اپل آیدی

آموزش ست کردن اپل آیدی بر روی iTunes و App Store و iCloud

دسته بندی: آموزش
ارسال شده در ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ در ساعت ۶:۵۱ ب.ظ

اگر برای شما نیز سوال شده است که از اپل آیدی خریداری شده به چه صورت باید استفاده کنید در این پست با ما همراه باشید. ست کردن اپل آیدی در سه مرحله انجام خواهد شد که شامل ست کردن آن بر روی iTunes و App Store و iCloud میباشد.

ست کردن اپل آیدی

ست کردن اپل آیدی بر روی iTunes

برای دانلود نرافزار ها ،بازی ها ،فایل های مولتی مدیا و البته برای مدیریت آیفون یا آیپد با کامپیوتر یا مک بوک نیاز به ست کردن اپل آیدی خریداری شده بر روی iTunes داریم. برای این کار ابتدا نرم افزار iTunes را از این سایت به رایگان دانلود کرده و پس از نصب iTunes در گوشه بالا سمت چپ آن بر روی منو کلیک کرده و  در قسمت iTunes Store ابتدا Sign in نموده و پس از آن بر روی Authorize this computer در همان منو کلیک میکنیم. توجه داشته باشید هر اپل آیدی میتواند حداکثر ۵ کامپیوتر را Authorize نماید.

ست کردن اپل آیدی بر روی App Store

برای ست کردن اپل آیدی خریداری شده بر روی App Store کافیست پس از وارد شدن به قسمت Setting بر روی تلفن همراه خود به قسمت iTunes and App Store رفته و سپس در این قسمت، اپل آیدی و پسورد خود را وارد کنید.

ست کردن اپل آیدی بر روی iCloud

سرویس محبوب iCloud اپل شامل یک فضای اینترنتی ۵ گیگابایتی است که به شما این اجازه را میدهد که از قسمت های مختلف تلفن همراه خود (شامل تصاویر ، ایمیل ها، دفترجه تلفن و..) بر روی این فضا، بک آپ تهیه کنید تا در صورت نیاز از آن ها استفاده نمایید. این فضای اینترنتی از امنیت بالایی برخوردار بوده و تنها مختص دارندگان دستگاه های اپل است. توجه داشته باشید که تنها دارنده اپل ایدی می تواند به iCloud دسترسی پیدا کند و این بدان معنی است که اگر کسی به اپل آیدی شما دسترسی داشته باشد به تمام اطلاعات شما (شامل تصاویر ، ایمیل ها، دفترجه تلفن و..) نیز دسترسی خواهد داشت. همچنین امکانت امنیتی دیگری هم در آیکلاود وجود دارد که از طریق آن می توان تلفن همراه را در صورت دزدیده شدن ردیابی و قفل نمود. بنابراین توصیه ما این است که قبل از تغییر مشخصات اپل آیدی خریداری شده از ست کردن آن بر روی این سرویس جدا خود داری نمایید. برای اطلاع از نحوه تغییر مشخصات اپل آیدی خریداری شده می توانید از سایر آموزش های بخش بلاگ استفاده نمایید. برای ست کردن اپل آیدی بر روی iCloud به بخش Setting و سپس iCloud رفته و سپس اپل آیدی و رمز عبور خود را در این بخش وارد کنید.