آموزش تغییر ایمیل اپل آیدی به صورت گام به گام و تصویری |‌ سرزمین اپل آیدی

آموزش تغییر ایمیل اپل آیدی به صورت گام به گام و تصویری

دسته بندی: آموزش
ارسال شده در ۶ شهریور ۱۳۹۶ در ساعت ۱:۳۰ ب.ظ

اپل آیدی های کارتی و آماده به همراه ایمیل به فروش می رسند. به دلیل این که ایمیل مورد نظر نزد فرد سازنده اپل آیدی وجود دارد برای امنیت بیشتر و راحتی در استفاده بهتر است پس از خرید نسبت به تغییر ایمیل اپل آیدی اقدام کرد. به دلیل این که ایمیل استفاده شده برای هر اپل آیدی منحصر بفرد است در صورتی که با ایمیل خودتان اپل آیدی ندارید می توانید از این آموزش برای تغییر ایمیل اپل آیدی خریداری شده استفاده نمایید.

مرحله۱ – خارج شدن از اپل آیدی فعلی

برای این که ایمیل اپل آیدی خود را تغییر دهید ابتدا باید از تمامی محصولات اپل که اپل آیدی خود را در آن ها وارد کرده اید مانند iTunes و Appstore و iCloud و … خارج شوید (Sign Out).

مرحله۲ – وارد شدن به اپل آیدی از سایت اپل

وارد سایت اپل آیدی شوید و اپل ایدی و رمز عبور فعلی خود را در آن وارد کنید تا وارد پنل مدیریت اپل ایدیتان شوید.

تغییر ایمیل اپل آیدی - مرحله اول

مرحله۳ – وارد شدن به Edit Account

پس از وارد شدن به اپل آیدی خود از قسمت Account بر روی Edit کلیک نمایید.

تغییر ایمیل اپل آیدی - مرحله دوم

مرحله۴ – ورود به Change Email Address

پس از کلیک کردن بر روی Edit بر رپی قسمت Change Email Address کلیک نمایید.

تغییر ایمیل اپل آیدی - مرحله سوم

مرحله۵ – وارد کردن آدرس ایمیل جدید برای تغییر ایمیل اپل آیدی

در این مرحله باید آدرس ایمیلی را که قصد دارید اپل آیدی خود را به آن تغییر دهید وارد کرده و سپس بر روی Continue کلیک کنید. همان طور که قبلا نیز اشاره کردیم پیش از این نباید اپل آیدی دیگری با این ایمیل وجود داشته باشد و دریافت خطای This email address is already in use with an other Apple Id بدان معناست که با این ایمیل اپل آیدی دیگری وجود دارد.

تغییر ایمیل اپل آیدی - مرحله چهارم

مرحله۶ – پاسخ به سوالات امنیتی

به دلیل برخی مسائل امنیتی و یقین پیدا کردن از این که شما صاحب واقعی اپل آیدی هستید ،اپل احتمالا در این مرحله پاسخ تعدادی از سوالات امنیتی را از شما در خواست خواهد کرد. این اطلاعات در هنگام خرید اپل آیدی در اختیار شما گذاشته می شود. در صورتی که اپل آیدی خود را به صورت کارتی یا از سایر فروشندگان خریداری کرده اید حتما در نگهداری از این اطلاعات دقت کنید. پاسخ سوالات امنیتی را وارد کرده و وارد مرحله بعد شوید.

تغییر ایمیل اپل آیدی - مرحله پنجم

مرحله۷ – چک کردن ایمیل

برای تایید این که صاحب ایمیل وارد شده شما هستید اپل یک کد برای شما ایمیل خواهد کرد که باید کد مربوطه را در این قسمت وارد نمایید بنابراین در این مرحله وارد ایمیل خود شده و کد مربوطه را کپی نمایید.

تغییر ایمیل اپل آیدی - مرحله ششم

مرحله۸ – وارد کردن کد ایمیل شده

در این مرحله کدی را که در مرحله قبل کپی کردید را وارد نمایید و بر روی Verify کلیک نمایید.

تغییر ایمیل اپل آیدی - مرحله هفتم

مرحله۹ – نهایی کردن تغییرات

در این مرحله برای نهایی کردن تغییرات کافیست بر روی Done کلیک نمایید.

تغییر ایمیل اپل آیدی - مرحله هشتم

مرحله۱۰- تست کردن

مراحل تغییر ایمیل اپل آیدی به پایان رسید. حال می توانید که با استفاده از آدرس ایمیل جدید به عنوان اپل آیدی از محصولات اپل مانند iTunes و Appstore و iCloud و … استفاده نمایید. توجه نمایید که اگر پس از وارد کردن ایمیل و رمز عبورتان در محصولات اپل با خطای Verification is required مواجه شدید بر روی OK کلیک کرده و مرحله ۱۱ را نیز انجام دهید.

تغییر ایمیل اپل آیدی - مرحله نهم

مرحله۱۱ – تایید مشخصات

به دلیل این که شما ایمیل خود را تغییر داده اید اپل ممکن است به این موضوع فکر کند که اپل آیدی خود را به شخص دیگری واگذار کرده اید برای این موضوع از شما درخواست می کند که مشخصات کاربری خود را تایید یا آن را تغییر دهید. در این مرحله کافیست بر روی Done کلیک کنید. در صورتی که با پیغام For assitance contact iTunes Support مواجه شدید لازم است این کار را پس از وصل شدن به Speed Card انجام داده و یا با کارشناسان ما بدین منظور تماس حاصل فرمایید.

تغییر ایمیل اپل آیدی - مرحله دهم

 

نوجه: در برخی موارد ممکن است اپل در صورت تغییر ایمیل ،اپل آیدی شما را به صورت کلی بلاک نماید و در این صورت ایمیل جدید وارد شده و ایمیل قبلی هر دو غیر استفاده خواهند شد. بنابراین پیشنهاد ما این است که از تغییر ایمیل اپل آیدی خود خودداری نمایید و در صورتی که تمایل به خرید دارید مستقیما از سفارش ساخت اپل آیدی با ایمیل خودتان استفاده نمایید.